Reisebrev fra Thailand

Hej på er!...

Här kommer en första hälsning från Thailändska Phuket.
Vi har nu varit här i snart fem dagar och allt fungerar otroligt bra, över förväntan.

Vi landade på torsdag morgon i Phuket och slogs direkt av värmen. Otroligt skönt måste jag säga. Efter landning blev vi körda till skolan där vi bor. Det är ett stort campus område där i princip alla sporter är representerade, utom möjligtvis skidor. Så Northug och Hellner får hålla sig vid Holmenkollen.
Vi har genomfört 7 sim träningar, ett styrkepass och ett redcords pass på dessa 5 dagarna och då är eftermiddagens träning inte inräknad. Totalt har det simmats 40 800 meter med olika intensitets inslag.

Det har varit en del aspekter som vi har varit tvungna att ta hänsyn till. Först och främst den långa flygresan. Sedan är tidsomställningen också något som tar tid. Värmen och de nya bakterierna är också något som vi måste tänka på. Att fylla på med vätska är extremt viktigt, speciellt när det är 32 grader och sol. Som tränare på kanten går jag nog ner ca 1 kilo i vätska på varje träning men det skadar inte mig , då slipper jag träna…Eller inte för på torsdag kommer Monica Martinsen och då är det träning för fullt!
Vi har också besökt Patong som är en livfull stad. Det ligger ca 15-20 minuter från där vi bor. Här om dagen var vi och såg den ökända magikern Joe Labero och det var väldigt uppskattat. Maten där vi bor är extremt bra. Det serveras alltid sallad och frukt bar. En buffé av flera rätter serveras både till lunch och middag. Frukosten innehåller allt från scrambled eggs till bacon.

Ett stort grattis till LÅMÖ simmarna skickas också härifrån Phuket. Otroligt kul att följa med och se era stora framgångar!
Jag vill personligen ge ett stort tack för ett mycket bra jobb till tränarna;
Arthur och Monica D i Hajarna.

Martin, Annette och Signe, Per i Svärdfiskarna.
Ett extra sort tack och lycka till Henriette och Björnar. Ni har gjort ett otroligt bra och strukturerat jobb med K3 gruppen!! Och nu har ni ännu en utmaning som väntar, LYCKA TILL!!!!

My brother in arms Pontus Thente och Mariann (Utan E på slutet!) sjukt bra jobb med K2 under denna tid. Fortsätt detta så är det många norska mäster som väntar i er grupp i framtiden.

Sist men inte minst så har min ”sister in arms” Monica också haft en stor del i denna succén. Tack Monica för att du håller koll på oss alla inte minst mig själv.
Också självklart alla simmare. SJUKT BRA JOBBAT!! Träning ger färdighet och resultat…. STÅ PÅ

En vinnare allas seger!!

Med vänlig hälsning
Sebastian Marko-Varga

Nyhets arkiv:

Stavanger Svommeklubb Sertifisert Eliteklubb 2021

SSK Sertifisert Eliteklubb merke

 Stavanger Svømmeklubb er sertifisert som en av tre Eliteklubber i Norge av Norges Svømmeforbund!

Svømmekurs info

Stavanger Svømme Club Svømmekurs
Meld deg og/eller dine barn på et svømmekurs i dag! Les mer her.

alkohol svomming

Stavanger Svømmeklubb som organisasjon skal ha tydelige holdninger til alkohol. Barn og unge skal oppleve at vi tilbyr et trygt og godt miljø hvor bruk av alkohol ikke hører hjemme. Trenere, ledere og utøvere skal fremstå som gode forbilder for barn og unge og ikke drikke alkohol i samvær med utøvere.

Du kan lese mer om Stavanger Svømmeklubb sin alkohol policy samt hva alkohol gjør med treningen din her.

 Stavanger Svømmeklubb

svommeopplaering barnehagebarn stavanger svomme club small


Er du konkurranse- svømmer og ønsker å svømme med oss i Stavanger Svømmeklubb?


Klikk her for å registrere deg
så tar vi kontakt.

allerBestSSC 01
Vi var aldri i tvil..men nå er det offisielt!! Vi vant konkurransen om ALLER BESTE KLUBB!! Takk til alle som har stemt. Veldig kjekt å vinne denne konkurransen for oss alle sammen.

klubbtoy ssk

Bestilling av SSK klubbtøy
Stavanger Svømmeklubb har avtale med Melings som vår leverandør av klubbtøy. Dem har satt opp en flott kolleksjon til oss, og her kan alle som ønsker det bestille klær med klubbens logo til fornuftige priser. Tøyet bestilles her.

Vi er stolte av klubben vår, bli med oss å vise det!


Trives du i vann?
Er du blid og utadvendt?
Er du villig til å ta i et tak?
Kan du jobbe selvstendig?
Liker du å jobbe med mennesker?
Har du gode samarbeidsevner?
Liker du å jobbe mot felles mål
og resultater?


Da ønsker vi DEG
med på laget! 


Klikk her for å lese mer om ledige
stillinger i Stavanger Svømmeklubb


NSF akp 2018


NorgesSvommeskoler Original

Stavanger Svømmeklubb er stolt medlem av Norges Svømmeskole - En del av Norges svømmeforbund og tilbyr svømmeopplæring som er basert på metodikk og pedagogikk utarbeidet av Norges Svømmeforbund. Les mer her.

Samarbeidspartnere

default

 

Bestr logo wide 

 

techouse


 

HV LOGO 

 

pwc

  

klubben no


 

Mesterbakeren


spirit energy logo 500x500

fasett 


NEKjosavik

 

SAR

 

 

PRO Melings AS


 

stavangerartistbyra

Grasrotandelen-banner

medley ranking resultater terminliste
svommeforbundets sider

rent idrettslag

I Stavanger Svømmeklubb er helse og ærlighet viktige verdier i vår grunnprofil. Klubben har en ambisjon om å tilby ett trygt og godt treningsmiljø for alle barn og unge som ønsker å drive med svømming, på alle nivåer. Vi ønsker å fremstå som en klubb med en klar og tydelig nulltoleranse for doping, der utøverne fremstår som gode forbilder for barn og unge.

Det er med stolthet vi nå kan profilere klubben som Rent idrettslag da vi i samarbeid med Antidoping Norge har utviklet vår egen antidopingplan og policy samt satt regelmessig antidoping opplæring på programmet for våre utøvere, trenere, styre og foresatte. Mer info om Stavanger Svømmeklubb sin antidoping policy finne du her.

Skal du male eller pusse opp?

Flugger andelen 980x250px Swimming

Nå kan du være med å støtte Stavanger Svømmeklubb økonomisk, samtidig som du får maling til rabatterte priser når du skal pusse opp.

Hvordan virker det?
Som medlem handler du på klubbens kontantkonto, med 20 % rabatt på hyllepris i den lokale Flügger farve butikk. Gjelder alle Flügger-varer. Rabatten kan ikke kombineres med andre tilbud eller rabatter.
SSKs lokale Flügger farve butikk finner du her: https://www.flugger.no/finn-butikk (Forusskogen 1, 4033 Stavanger)
Flügger farve utbetaler en årlig klubbstøtte på 5 %, basert på alt kjøp som er gjennomført på klubbkontoen.

Hvordan handle?
Finn varene du trenger i butikken. Oppgi klubbnavn når du skal betale i kassen for å få 20 % rabatt.